سالانه ۲ میلیون تن گوشت مرغ در ایران تولید می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی گفت: سالانه ۲ میلیون تن گوشت مرغ در ایران تولید می‌شود که با توجه به جمعیت ۱ درصدی ایران نسبت به کل دنیا کشور ما تقریبا ۲ درصد گوشت مرغ دنیا را تامین می‌کند.
حسن رکنی در دومین روز از سفر خود به لارستان پس از بازدید از مجتمع  5 هزار و 500  رأسی گوساله پرواری شمس شهر لطیفی با شرکت در نشستی تخصصی با کشاورزان، باغداران، مرغداران و دام‌داران فعال در منطقه لارستان به بررسی مسائل و مشکلات آنان پرداخت.
وی با تأکید بر حمایت از بخش تولید اظهار داشت: اگر بودجه‌های اختصاص یافته به بخش تولید در این عرصه مورد استفاده قرار نگیرد به طور مسلم در بحث اشتغال و پیشرفت اقتصادی جامعه با مشکل جدی روبه‌رو می‌شویم.
رکنی با بیان اینکه در چند دهه گذشته صنعت پرورش طیور رشد بسیار خوبی داشته است تصریح کرد: به لحاظ بهره‌مندی از صنعت طیور کشور ایران در زمره 8 کشور برتر دنیا قرار دارد و این مهم سبب رونق بخش تولید شده است.
وی با بیان اینکه مرغ تولید شده در ایران بیش از نیاز کشور است، خاطرنشان کرد: افزایش تولید به خودی خود یک مشکل نیست بلکه سرعت تولید ما نسبت به صادرات بیشتر است و ما باید با توجه به درخواست‌های کشورهای مختلف زیرساخت‌های افزایش صادارت را فراهم کنیم.
معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهادکشاورزی با اشاره به این مطلب که کشور عراق با سالیانه 640 هزار تن، عربستان سعودی 800 هزار تن، روسیه با 400 هزار تن تولید گوشت مرغ از کشورهای گوناگون واردات دارند، عنوان کرد: وجود این کشورها در همسایگی کشور ما می‌تواند یک فرصت طلایی برای بالا بردن میزان صادرات گوشت مرغ باشد.
وی با بیان اینکه مجموع گوشت‌ مرغ تولید شده در سطح دنیا نزدیک به 100 میلیون تن است افزود: از این میزان سالانه 2 میلیون تن گوشت مرغ در کشور ایران تولید می‌شود که با توجه به جمعیت 1 درصدی ایران نسبت به کل دنیا ایران تقریبا 2 درصد گوشت دنیا را تامین می‌کند.
رکنی با اشاره به اینکه از 100 میلیون گوشت تولید شده در دنیا 10 میلیون تن آن به صورت تجاری صادر می‌شود گفت: از این میزان 3 میلیون تن آن به کشورهای همسایه ایران صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: ما باید با یک برنامه‌ریزی مدون فرصت‌های صادراتی را برای خود فراهم کرده و از ظرفیت‌های بین‌المللی بهره مناسب را ببریم.
رکنی با ابراز خرسندی از بالا بودن کیفیت مرغ‌های تولیدی تأکید کرد: تولید‌کنندگان ما باید بکوشند محصولات تولیدی خود را متناسب با نیاز و خواست مخاطب تولید کنند.

 

 

 


درباره ما

در سال 1386 گروهی از سرمایه گذاران و متخصصان با تجربه در صنعت دامپروری کشور تصمیم به تاسیس یک شرکت تخصصی ، علمی و تولیدی نمودند. گروه تولیدی پاورین در گام اول با بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاه و اخرین دستاوردهای علمی ، اقدام به تولید انواع مکمل های معدنی ویتامینی دام و طیور با فرمولاسیون جدید نموده است.

اطلاعات تماس

آدرس :تهران , میدان توحید , خیابان ستارخان , خیابان نیایش , خیابان امام منتظر, کوچه چهارم

شماره تماس : 6653219- 66532170

66532572- 66554116

فکس : 66532197

نقشه

© 97 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد پاورین فید محفوظ می باشد . | طراحی، توسعه و راه اندازی توسط OFOGHIT